.
 

Son 10 Yorum

 
 

Ziyaretçi İstatikleri

Bugün : 157
Toplam : 613910
 
 
BİZİM SOLCULUĞUMUZ :)))  -  03.03.2016
.
.

               bizler, kimseyi bulamazsak bile aynada ki bizle tartışırız...

 

Aynı mahallede büyümüşlerdi. İkisinin de saçları ağırmış, ikisi de ellisini çoktan devirmişti.

Biri kırk yıldır Perinçek hayranı İşçi Partili; Diğeri, altmış sekiz kuşağından ve Dev-Genç geleneğinden geliyordu.

İkisi de Bodrum’da tatildeydi. Yaklaşık otuz yılllık aradan sonra yeni görüşüyorlardı.

Önce hasretle kucaklaştılar; Sonra her zaman ki gibi hararetli bir tartışmaya başladılar.

Tartışmanın konusu “ Doğu Perinçek, ihbarcı mıydı? Bir dokuz yüz altmışlı yıllarda İbrahim Kaypakkaya’yı O mu ihbar etti? Tikko’cular vurduğu için mi ayaklarından sakattı?”

Tartışma, uzadıkça uzuyordu. Sesler, yükselmeye başladı, ikisi de inatçı mı inatçıydı?

Gün devrilmiş, hava kararmıştı; Perinçek’çi olan, “ Arkadaş, benim kalkmam lazım, yarın kaldığımız yerde devam edelim...” der

Diğeri, “ Hayır, kesinlikle olmaz; Bu konu çok ciddi; Yarına bırakamayız. Şimdi sıcağı sıcağına çözmemiz lazım...” diye diretir.

 

 
Okunma Sayısı : 1695 | Yorum Yaz

|

Tavsiye Et

|

Facebook'ta Paylaş
 
.
Ziya ÇARTIL  -  16.03.2011    19:04:35
.
Aslı MİT
Tartışmalarına ben de katılacağım Perinçek, Benim bildiğim yetmişten önce Leninist, seksenlerde Maocu oldu. Seksen beşlerde Enver Hoca’cı; Doksanlarda Kütçü oldu. Hatırlayın Demirel’i televizyonda tehdit etti. “ Erkeksen Fırat’ın doğusuna geç” dedi. Sonra Apo, Beka’da kovdu. Geldi Kürt düşmanı oldu. Doksandan sonra bir ara Alevici oldu, oradan da bir şey bulamadı, Talatçı oldu, Talat Paşa komitesini kurdu. Avrupa’yı işgale gitti. Rauf Denktaş’ı da koluna taktı; oradan da kovuldu. Şimdi Atatürkçü oldu. Herhalde bu gidişle yakında milli görüşe kadar gider. Çünkü muhalefet yapabileceği başka yer kalmadı. Veli Küçük’le başka bir yere gidemez. Bu söylediklerimi ispata hazırım. Açın yetmişlerden bu güne yayın organı “iki bin”, “Aydınlık” dergilerini izleyin; Benim söylediklerimi sırasıyla görürsünüz. Başka giyecek gömleği kaldı mı bilmiyorum. Her görüşün aslı varken taklidine kimse bakmıyor; Perinçek, hiç birinin aslı olamadı hep taklitte kaldı.
.
.
RIZA GÜL  -  16.03.2011    14:29:29
.
ACI ACI ACI
hıdır, sonuca gel... solculuğu bırakıp da akp ye mi gidelim? sen bir zamanlar demiştin ya yeni bir filiz gerekir diye bence de şart bir de merak ettim o saatten sonra da içkiye başladılar değil mi?
.